Zabłocka Mgiełka Solankowa 950 ml Powiększ do pełnego rozmiaru

Zabłocka Mgiełka Solankowa 950 ml

Zabłocka Mgiełka Solankowa to naturalna solanka o właściwościach leczniczych.

Więcej szczegółów

Stan: Dostępny

9,90 zł

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 33 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 33 punktów.


Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Poprzedni
Następna

Koniec z alergią w Twoim domu! Zabłocka Mgiełka Solankowa 

Stosując Zabłocką Mgiełkę w nawilżaczach osiągniemy:

 • właściwe nawilżenie dróg oddechowych,
 • zlikwidowanie zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybiczego w drogach oddechowych,
 • regenerację nabłonka migawkowego,
 • rozrzedzenie wydzieliny błony śluzowej,
 • zmniejszenie obrzęku zapalnego błony śluzowej,
 • zniesienie skurczu mięśni gładkich oskrzeli.Wskazaniami do stosowania Zabłockiej Mgiełki w warunkach domowych są:

 • choroby górnych dróg oddechowych,
 • przewlekłe nieżyty nosa i gardła,
 • stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych,
 • choroby dolnych dróg oddechowych,
 • niektóre ostre i podostre zapalenia tchawicy i oskrzeli,
 • przewlekłe nieżyty oskrzeli,
 • rozedma i pylica płuc,
 • astma oskrzelowa.


Zabłocka Mgiełka Solankowa to naturalna solanka o właściwościach leczniczych wydobywana w miejscowości Dębowiec k/Skoczowa. Rozporządzenie Rady Ministrów z 14.02.2006 Dz.U. nr.32/2006 poz.220 zalicza ją do solanek leczniczych i termalnych.

Bogaty skład chemiczny solanki stanowi ewenement na skalę światową! Zabłocka Mgiełka charakteryzuje się wyjątkowo bogatym składem mineralnym, a szczególnie najwyższą z dotychczas rozpoznaną na świecie koncentracją jonów jodu i bromu. Jeden litr Zabłockiej Mgiełki zawiera ponad 110 mg jodu, podczas gdy w innych eksploatowanych złożach rzadko dochodzi do 30 mg, a woda w Bałtyku nie przekracza 5 mg. Nadto w 1 litrze Zabłockiej Mgiełki znajduje się ponad 130 mg bromu, 800 mg wapnia i 400 mg magnezu. Minerały te mają istotne znaczenie w profilaktyce schorzeń gardła, krtani, tchawicy i płuc. Jod powoduje rozrzedzenie śluzu w drogach oddechowych, brom łagodzi podrażnienia i powoduje rozszerzenie oskrzeli ułatwiając tym samym oddychanie, wapń i magnez z kolei ułatwiają wchłanianie minerałów działając przy tym przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. 

Solanki lecznicze i termalne jako posiadające wybitne właściwości terapeutyczne wykorzystywane są w terapii dróg oddechowych, chorób gardła oraz do uzupełniania niedoborów jodu. Stosowane od lat w lecznictwie uzdrowiskowym do kąpieli leczniczych i do inhalacji m. in. przez uzdrowiska Jastrzębie Zdrój i Ustroń. 
Zabłocka Mgiełka Solankowa wykorzystywana jest także w wielu mini-tężniach, fontannach, kaskadach i nawilżaczach jako najcenniejsze źródło zasilania atmosfery w jod, brom i inne minerały. Stosowanie Zabłockiej Mgiełki Solankowej zapewnia nie tylko odpowiedni mikroklimat, ale także właściwą wilgotność pomieszczenia, aby nie dopuszczać do przesuszenia atmosfery co wywołuje suchość i uczucie bólu gardła. Zalecana szczególnie alergikom – oczyszcza atmosferę z alergenów i pyłów w tym roztoczy. 

Zastosowanie - w warunkach domowych najczęściej stosuje się ok. l % roztwór co osiągniemy, rozpuszczając Zabłocką Mgiełkę w wodzie w proporcji l dawka mgiełki na 2 dawki wody. 

Przeciwwskazania do stosowania inhalacji są: ostre i przewlekłe choroby i nieżyty w okresie zaostrzeń, upośledzonej drożności lub wymagające leczenia operacyjnego, choroby niewydolności krążenia, nowotworowe, gruźlica płuc, zaawansowana astma oskrzelowa, wszelkie choroby zagrożone krwiopluciem i krwawieniem, choroby tarczycy. Przy tych schorzeniach zamiar stosowania inhalacji należy skonsultować z lekarzem. 

Opinie o cislog.pl w Okazje.info
Pobieranie danych...